KURS JĘZYKOWY W SCARBOROUGH

Scarborough jest największym ośrodkiem wypoczynkowym na wybrzeżu Yorkshire. Jest to miasto bogate historycznie, kulturowo, zapierające dech w piersiach pięknem krajobrazu, oferującym spokój i relaks. Lokalne festiwale zapewniają doskonałe atrakcje w międzynarodowym środowisku. Obejmują one Seafest , Międzynarodowy Jazz Koncert, Scarborough Fayre, Scarborough Festiwal i Festiwal krykieta. Miasto leży między Londynem a Edynburgiem, dzięki czemu, jest idealnym miejscem wypadowym do zwiedzania np:

– York- historyczne miasto, z dużą ilością zabytków, katedr, muzeów.

– Whitby- historyczna miejscowość z zamkiem Drakuli oraz jaskiniami Kapitana Cook’a

– North Yorkshire – tu był kręcony Harry Potter

– Leeds –stolica pólnocnej anglii

Szkoła została założona w 1985 roku, znajduje się w odległości 10 minutowego spaceru od centrum a także od plaży. Oferuje szeroką gamę kursów dla różnych grup wiekowych  i na różnych poziomach języka angielskiego, z których wszystkie zostały zatwierdzone przez British Council. Całkowicie odnowiony IXX wieczny budynek nadaje klimat dawnej Anglii. Szkoła posiada 16 nowoczesnych sal lekcyjnych, wyposażonych w urządzenia nowych technologii audio i audio-wizualnych np. interaktywne białe tablice. Na terenie znajduje się mała sala kinowa, sala komputerowa jak i Wi-Fi, kawiarenka, duży ogród i przestrzeń wspólna.

·         Minimalny wiek: 18+

·         Szkoła w centrum miasta

·         Interaktywne białe tablice, kawiarenka, sala komputerowa, Wi-Fi, kino, duży ogród

·         Program atrakcji pozalekcyjnych i wycieczek weekendowych

·         Miejsce wypadowe do zwiedzania środkowej Anglii

·         Zakwaterowanie: U rodziny goszczącej/ Mieszkanie studenckie/ Akademik

KURSY

Kurs standardowy 20 lekcji/ tyg. (17,5 godz.).

Zajęcia trwają od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00- 13:00 (łącznie z przerwami)

Kurs nastawiony jest na praktyczne ćwiczenia i aktywność studentów. Dzięki temu kursanci rozwijają wszystkie umiejętności językowe, czyli swobodne mówienie, rozumienie ze słuchu, czytanie i pisanie.

Kurs intensywny 35 lekcji/ tyg. (30,5 godz.)

Zajęcia trwają od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00- 17:00 (łącznie z przerwami)

Kurs pozwala na szybkie postępy w nauce języka. Na zajęciach omawiane są codzienne wydarzenia polityczne, kulturalne i gospodarcze. Podręczniki i specjalnie przygotowane materiały szkoleniowe pomagają w nauce mówienia, słuchania, czytania i pisania.

ZAKWATEROWANIE

rodziny goszczącej:

Pobyt u rodziny goszczącej jest najlepszym sposobem na naukę języka angielskiego i doświadczenie brytyjskiego stylu życia. Gospodarze pomagają kursantom czuć się  jak w domu, zapewniając prawdziwie ciepłe powitanie i komfortowe środowisko. Takie zakwaterowania oferuje również dobry stosunek jakości do ceny, tj. śniadanie, suchy prowiant i kolacje każdego dnia.

Pensjonat ( B&B):

Pensjonat to mały hotel z domową atmosferą. Nacisk kładzie się na osobistą i indywidualną obsługę dla gości. W zależności od budżetu , pokój może być wybrany z lub bez łazienki. W niektórych. Dostępne są opcje ze śniadaniem i/ lub kolacją. Pokoje posiadają czajnik i telewizor.

Mieszkanie studenckie:

Mieszkania dla 2-6 osób, o podstawowym standardzie, beż wyżywienia.

CENY

Cena za przykładowy 2 tygodniowy pełny pakiet:

– Standardowy 20 + pokój 1-os. u rodziny + wpisowe = 1030 £

Ceny za kursy:

– Standardowy 20 –  pierwszy tydzień 360 £ a każdy kolejny 260 £

– Intensywny 35  pierwszy tydzień 510 £ a każdy kolejny 410 £

Inne opłaty:

– Wpisowe + materiały naukowe – 100 £

Ceny za zakwaterowanie:

U rodziny goszczącej  – 155 £/ tyg.

Pensjonat ( B&B) – Pokój z prywatną łazienką + śniadanie – od 275 £ /tyg.

Mieszkanie studenckie  od 100 £  450 £/ tyg.

Dostępne także kursy specjalne:

˗         Łączone – kurs standardowy + prywatne lekcje

˗         Podnoszący efektywność komunikacji dla profesjonalistów – prezentacje, negocjacje, spotkania, raportowanie, pisanie dokumentów w języku angielskim

˗         Rozwijający międzykulturową komunikację – kurs pozwala poznać różnice kulturowe, rozmawiać z ludźmi z różnych grup społecznych i kulturowych.